Dzień Ziemi!

22 kwietnia to szczególna data w kalendarzu – na całym świecie obchodzony jest DZIEŃ ZIEMI. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zajęć z ekologią w tle.

Jak dbać o środowisko?

Jak segregować śmieci?

Czym jest ekologia?

Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi. Nie mogło zabraknąć praktycznych działań. Każda grupa założyła swój ogródek. Przedszkolaki posadziły warzywa, a teraz uczą się jak należy o nie dbać.

Ale to nie wszystko!

W ramach programu „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” już po raz ostatni spotkaliśmy się z Kubusiem. Nasz nowy przyjaciel przedstawił nam zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania.

Zobaczcie sami jak pracowali nasi mali ekolodzy!

Kategorie: 2020/2021