Zajęcia z języka angielskiego 1 luty 2022, grupa 3-4 latków.

Our body and senses- Nasze ciało  i zmysły

Grupa 3 i 4 latków

• Na początek posłuchajmy piosenki o pięciu kaczuszkach, którą dzieci już znają. Przy okazji będziemy ćwiczyć liczenie do pięciu. Na zajęciach pojawi się także liczba 5, jako pięć zmysłów i części ciała.
  • W takcie piosenki pokazujemy na paluszkach kolejno numery :  five, four, three, two, one, następnie liczymy z dziećmi do pięciu i pokazujemy pięć paluszków.
  • Jako kolejny krok wyświetlamy krótki filmik na temat części ciała (głównie twarzy) i zmysłów :
  • Siadamy tak, żeby dzieci widziały dokładnie naszą twarz i pokazujemy kolejno:

eyes  (ajs)- oczy

ears (irs)- uszy

mouth ( mauth)- usta

nose (nous)- nos

hand ( hend)- ręka

• Natępnie powtarzamy zdanie i pokazujemy części ciała:

I can see with my eyes. (Aj ken si łif maj ajs)- potrafię widzieć moimi oczami

I can hear with my ears. (Aj ken si łif maj irs)- potrafię sŁyszeć moimi uszami

I can smell with my nose.(Aj ken si łif maj nous) – potrafię czuć moim nosem

I can taste with my mouth. (Aj ken tejst łif maj mauth)- potrafię smakować moimi ustami

I can touch with my hands. (Aj ken tacz with maj hends) – potrafię dotykać moimi rękami

• Wypowiadamy po angielsku poznane słówka np.: eyes, mouth itd., a dziecko ma pokazać na swojej twarzy.
  • Na koniec, jako podsumowanie słuchamy krótkiej piosenki i także pokazujemy części ciała i ich funkcje:
  • Żegnamy się: Bye, bye, bye butterfly ( baj, baj, baj baterflaj)

Kto chce może wykonać z pomocą rodziców  twarz klowna i wy kolorować jej elementy ( załącznik na 1 )