Zajęcia z języka angielskiego 2 luty 2022, grupa 5-6 latków.

Our body and senses- Nasze ciało  i zmysły

Grupa 5i 6 latków

• Na początek  w ramach rozgrzewki posłuchajmy piosenki o  10 małych rybkach którą dzieci już znają. Przy okazji będziemy ćwiczyć liczenie do 10.
  • W takcie piosenki pokazujemy na paluszkach kolejno numery :  one, two, three, four, five, six, seven, eight, nine, ten następnie liczymy z dziećmi do pięciu i pokazujemy dziesięć paluszków.
  • Jako kolejny krok wyświetlamy krótki filmik na temat części ciała (głównie twarzy) i zmysłów :
  • Siadamy tak, żeby dzieci widziały dokładnie naszą twarz i pokazujemy kolejno:

eyes  (ajs)- oczy

ears (irs)- uszy

mouth ( mauth)- usta

nose (nous)- nos

hand (hend)- ręka

leg (leg)- noga

finger (finger) -palec

• Natępnie powtarzamy zdanie i pokazujemy części ciała:

I can see with my eyes. (Aj ken si łif maj ajs)- potrafię widzieć moimi oczami

I can hear with my ears. (Aj ken si łif maj irs)- potrafię słyszeć moimi uszami

I can smell with my nose. (Aj ken si łif maj nous) – potrafię czuć moim nosem

I can taste with my mouth. (Aj ken tejst łif maj mauth)- potrafię smakować moimi ustami

I can touch with my hands. (Aj ken tacz with maj hends) – potrafię dotykać moimi rękami

• Wypowiadamy po angielsku poznane słówka np.: eyes, mouth itd., a dziecko ma pokazać wymieniane części ciała.
  • Oglądamy z dziećmi filmik Steve i Meggie poświęcony naszemu zagadnieniu ( dzieci ich uwielbiają):
  • Jako następny krok proponuję grę na wardwall, trzeba wybrać właściwy obrazek dotyczący części ciała i zmysłów:
  • Z pomocą rodziców dzieci mogą wykonać kostkę do gry ( załącznik nr.2), następnie rzucać kostką i wypowiadać część ciała, która akurat wypadła.
  • Można też wykonać karty pracy ( załącznik nr.2 i załącznik nr.3), dzieci decydują, co chcą zrobić
  • Na koniec podsumowujemy piosenką, dzieci powtarzają poznane słowa:

Na koniec żegnamy się: Bye, bye, bye butterfly ( baj, baj, baj baterflaj)