Zwierzęta bliskie i dalekie

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy ,,Pszczółki” poznawały zwierzęta egzotyczne. Zapoznawały się z nazwami zwierząt, ich wyglądem, zwyczajami i miejscem zamieszkania w ich naturalnym środowisku. Dzieci miały także możliwość zaobserwować na żywo zwierzęta egzotyczne, bowiem w środę (2.03.br.)  odwiedziły nas dwa węże – Jadzia i Zany, które do przedszkola  przynieśli  rodzice Adasia Ś. Dzieci z entuzjazmem obserwowały egzotyczne pupile Adasia i jego rodziców, a odważne panie mogły nawet potrzymać je na rękach. W tym dniu ,,Pszczółki” obserwowały jeszcze dwa wypreparowane egzotyczne motyle i wylinkę ptasznika.
    W tym tygodniu natomiast dzieci poznawały zwierzęta domowe. W związku z tym w środę (9.03.br.) odwiedziły gabinet weterynaryjny i sklep dla zwierząt GlobalWet. ,,Pszczółki”zwiedziły wszystkie pomieszczenia gabinetu i sklepu, i zapoznały się z pracą weterynarza. Pracownicy kliniki szczegółowo odpowiedzieli na liczne pytania dzieci o potrzeby zwierząt i opiekę nad nimi.
     Z kolei w piątek (11.03.br.) ,,Pszczółki” odwiedził kolejny gość. Tym razem domowy pupil Emilki K. – piesek Dafi. Dzieci miały okazję nie tylko poobserwować wesołego psiaka, ale też poszerzyć wiedzę o potrzebach i sposobie opieki nad pieskami.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Adasia i Emilki, za umożliwienie  ,,Pszczółkom” spotkania ze swoimi domowymi pupilami.

Dziękujemy również pracownikom gabinetu weterynaryjnego i sklepu GlobalWet za umożliwienie zwiedzenia gabinetu i sklepu oraz za spotkanie z Panią weterynarz.