WYCIECZKA „MĄDRYCH SÓW” DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „GIPROL”

Jesień to pora roku sprzyjająca spacerom i wycieczkom, dlatego dzieci z grupy „Mądre Sowy” w poniedziałek 27.09.2021 wyjechały autokarem do Gospodarstwa Agroturystycznego „GIPROL” w Staniszczach Małych. Tam czekały  różnorodne atrakcje i ciekawe zajęcia. W domku z lat PRL-u zobaczyliśmy jak to dawniej się mieszkało oraz poznaliśmy przedmioty, których wtedy używano . Szukaliśmy ścieżki w labiryncie z kukurydzy – wszystkim udało się odnaleźć wyjście. Tworzyliśmy kukiełki z kolb kukurydzy ,pomysłów było co niemiara – powstawały zajączki, baletnice czy myszki. Każdy miał okazję spróbować dojenia krowy i będzie pamiętał, że czarna krowa daje białe mleko. Pieczona kiełbaska wszystkim bardzo smakowała, a do domu zabraliśmy upieczone ziemniaczki. Korzystaliśmy chętnie z atrakcji zachęcających do aktywności ruchowej: trampoliny, gokardy, zjeżdżalnie , huśtawki i „brykające koniki” . Dzieci z uśmiechem na twarzy, ale i trochę zmęczone wróciły do przedszkola dzieląc się między sobą wrażeniami z wycieczki.