WYCIECZKA DO ZABYTKOWEJ KOPALNI SREBRA W TARNOWSKICH GÓRACH

Dnia 11.04.2018r. dzieci z grup „Smerfy” i „Mądre Sowy” pod opieką kierownika Ewy Monkos po raz pierwszy w dziejach przedszkola odwiedziły Tarnowskie Góry. Poznały historię miasta zwiedzając Muzeum Tarnogórskie gdzie zaciekawiło nas wiele eksponatów. Przy okazji odbyliśmy spacer po przepięknym Rynku. Głównym celem naszej wycieczki była oczywiście Zabytkowa Kopalnia Srebra. Gdy zjechaliśmy 40m pod ziemię pracownicy zapoznali nas z historią gwarków oraz w jaki sposób wydobywano galenę. Przedszkolaki zwiedzaniem podziemnej trasy były zachwycone. W mrokach kopalni pojawił się nawet jej dobry duch – Skarbnik. Kolejną atrakcją trasy było przepłynięcie specjalnymi łodziami zalanego chodnika. Czas pod ziemią bardzo szybko nam upłynął i wszyscy byli zdziwieni, że już wyjeżdżamy na powierzchnię. Po zjedzeniu prowiantu i smakołyków obejrzeliśmy jeszcze Skansen Maszyn Parowych i Lokomotyw przy kopalni. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.

kierownik wycieczki: Ewa Monkos