Wizyta „Mądrych Sów” w bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. „ Dojrzewanie z książką”  Jolanty Skwarskiej to program, który „Mądre Sowy” rozpoczęły realizować od września. Jednym z punktów realizacji tego programu jest zapoznanie  z pracą bibliotekarza oraz działalnością biblioteki, dlatego  w piątek 22.10  wybraliśmy się na wycieczkę do „Lubiteki”  . Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom, czasopismom oraz e-bookom znajdującym się na półkach. Bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika , poznały zasady wypożyczania książek, dowiedziały się , jak należy dbać o książki. Największym zainteresowaniem jednak cieszył się dział dziecięcy, gdzie dzieci miały możliwość oglądania  kolorowych i bogato ilustrowanych książeczek. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali zakładki do książek i zaproszenie do aktywnego odwiedzania biblioteki.. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece . Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.