WIELKANOCNE ŚNIADANIE W ÓSEMECZCE

Wczoraj kury tak gdakały,
nasze jajka oszalały.
Malowały się w paseczki i w kółeczka i wstążeczki.
Teraz wszystkie krzyczą – hura hura
Wesołego Alleluja!

Kolejny raz w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe ,,Wielkanocne Śniadanie”. Tego dnia zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy, wspólnie z Paniami dekorowały sale,siały owies i rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Zwieńczeniem licznych opowieści
o zwyczajach Wielkanocnych było wspólne świąteczne śniadanie.Dzieci odświętnie ubrane zasiadły do wielkanocnego stołu w gronie swoich przedszkolnych kolegów. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w inscenizacji,, Wielkanocnych zwyczajów” w wykonaniu dzieci z grupy Słoneczek i Smerfów. Dzieci przybliżyły tradycje Świąt Wielkiej Nocy recytując wierszyki, a na koniec przykicały wielkanocne zajączki tańcząc z wszystkimi przedszkolami. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i wyczekiwały zajączkowych prezentów, które zajączek zostawił w przedszkolnym ogrodzie🐰. Dzień ten był pełen uśmiechów i radości 🐣🐣🐣.