SZANOWNI PAŃSTWO !!!

JAK CO ROKU MAMY ZASZCZYT WZIĄĆ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE SPOŁECZNYM ORGANIZOWANYM PRZEZ STOWARZYSZENIE WIOSNA, KTÓREGO GŁÓWNYM CELEM JEST MATERIALNA I MENTALNA POMOC RODZINOM I OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ.

DARY MOŻNA OFIAROWAĆ DO 09 GRUDNIA 2021r. (CZWARTEK), NATOMIAST PODCZAS WEEKENDU CUDÓW tj. 11-12.12.2021r ZOSTANĄ ONE PRZEWIEZIONE DO LUBITEKI  MIEJSKO-POWITOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LUBLIŃCU SKĄD TRAFIĄ DO POTRZEBUJĄCEJ RODZINY.

W TYM ROKU PRAGNIEMY POMÓC PANI ANI I DWÓJCE JEJ DZIECI.

Pani Anna (42 lata) samotnie wychowuje dwójkę małych dzieci – Paulinę (5 lat) i Michała ( 3 lata). Sytuacja rodziny była trudna ze względu na nałogi oraz przemoc, którą stosował partner pani Anny wobec niej i dzieci. Kobieta odeszła od partnera i stara się stworzyć jak najlepszy dom dla swoich dzieci. Aktualnie jest pod opieką specjalistów, ponieważ wydarzenia z przeszłości źle wpłynęły na jej psychikę. Rodzina mieszka w budynku socjalnym. Pani Anna wróciła do pracy, aby móc zapewnić lepsze warunki życia swoim dzieciom. Bardzo chciałaby w niedalekiej przyszłości zmienić mieszkanie. Obecnie rodzina utrzymuje się również dzięki zasiłkom i alimentom (2800 zł). Po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania (1020 zł) na jednego członka rodziny pozostaje 593 zł. Dzieci jednak często chorują, przez co rodzinie trudno jest zaoszczędzić pieniądze na bieżące wydatki.

Pani Anna jest silną i gospodarną kobietą. Pomimo tak ciężkich przeżyć nie poddaje się i walczy o lepsze jutro dla swoich dzieci. To one są dla niej najważniejsze. Uwielbia gotować oraz spędzać czas na wspólnych zabawach z dziećmi. Michał lubi bawić się autkami oraz koparkami. Paulina, jak każda dziewczynka, uwielbia zabawę lalkami. Rodzina chętnie spędza czas na świeżym powietrzu. Pani Anna robi wszystko, aby żyło im się coraz lepiej. Miłość do dzieci daje jej siłę do walki z przeciwnościami losu.

ARTYKUŁY PIERWSZEJ POTRZEBY TO:

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Zestaw garnków

Rodzinie brakuje garnków, aby przygotować ciepłe posiłki. Aktualnie posiadane przez rodzinę są stare i zniszczone.

2. Ręczniki

Rodziny nie stać na nowe ręczniki. Chłopcy często chorują i zaoszczędzenie jakichkolwiek pieniędzy jest dla ich matki wyzwaniem.

3. Środki chemiczne

Zakup środków chemicznych jest sporym wydatkiem dla rodziny, ponieważ są to drogie artykuły.

Pozostałe potrzeby Rodziny:

Żywność trwała

Herbata                                                                             Dżem

Kawa                                                                               Owoce i warzywa w

puszce

Makaron                                                                            Konserwy rybne

Mąka                                                                                  Konserwy mięsne

Cukier                                                                                Olej

Dzieci lubią produkty takie jak: krem czekoladowy, płatki czekoladowe, słodycze, bakalie

Środki czystości

Mydło / żel myjący                                       Płyn do mycia naczyń

Szampon Płyny czyszczące                          Płyny czyszczące

Szczoteczka do zębów                                  Dezodorant, gąbki do mycia,

Pasta do zębów                                             gąbki i  ściereczki kuchenne

Podpaski/tampony                                        ręczniki papierowe, papier toaletowy

Płyn do płukania

Proszek do prania

Odzież

Anna: Dres (Zimowe)

Rozmiar: XXL, Uwagi: Kolor: ciemny.

Paulina: Getry (Zimowe)

Rozmiar: 116-124 cm, Uwagi: Getry ocieplane, sylwetka szczupła.

Paulina: Sweter (Zimowe)

Rozmiar: 116-124 cm, Uwagi: Sylwetka szczupła.

Paulina: Bielizna (Przejściowe)

Rozmiar: 116-124 cm, Uwagi: Majtki, rajstopy, podkoszulki.

Michał: Spodnie (Zimowe)

Rozmiar: 116-124cm, Uwagi: Spodnie dresowe ocieplane, sylwetka szczupła.

Michał: Sweter (Zimowe)

Rozmiar: 116-124 cm, Uwagi: Sylwetka szczupła.

Michał: Bielizna (Przejściowe)

Rozmiar: 116-124 cm, Uwagi: Majtki, podkoszulki.

Obuwie

Anna: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 38, Uwagi: Kolor ciemny, wysokość do połowy łydki, płaskie.

Materiały szkolne

Bloki                                                                              Papier kolorowy

Kredki                                                                             Plecak

Farbki                                                                             Plastelina

Klej

Wyposażenie mieszkania

Uwagi:

Pościel: wymiary 160×200. Ręczniki: wielkość średnie i małe.

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Ręczniki

Zestaw garnków

Podkładki na stół

Sztućce

Szklanki do herbaty

Szczególne upominki

Uwagi:

Perfumy: zapach kwiatowy, słodki. Lalka: Roszpunka. Autko: koparka/ wywrotka.

Anna: Perfumy

Paulina: Lalka