„Szkoła pamięta” czyli wspominamy tych, których nie ma już z nami…

Nasze przedszkole włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, która ma na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności szczególnie tych, którzy są związani z najbliższą okolica i społecznością.  W ramach  jej realizacji w piątek 25 października przedszkolaki z grup najstarszych, wybrały się w miejsca pamięci osób zasłużonych i cenionych dla naszej lublinieckiej społeczności.

Przedszkolaki z grupy „Smerfy” wraz z paniami odwiedziły Cmentarz Wojskowy w Lublińcu, zapalając symboliczny znicz w celu upamiętnienia zasłużonych. Grupa „Mądre Sowy” wybrała się na były cmentarz szpitalny Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu, aby wspomnieć ofiary tragicznych wydarzeń w czasie II wojny światowej. Zaś dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na ulice Lublińca krocząc „śladami Edyty Stein”.

.