2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zaś w Przedszkolu Miejskim nr 8 celebrowaliśmy to święto dziś. Każdy z nas, duży i mały zaświecił swoje serce na niebiesko, poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych zajęciach przyjaznych temu zagadnieniu. Uczczenie tego święta zwiększyło nasze zrozumienie i akceptację oraz pomogło zrozumieć dzieci i osoby dorosłe dotknięte spektrum Autyzmu.

CZYM JEST AUTYZM?

Autyzm jest to inny sposób funkcjonowania człowieka. Charakteryzuje się różnicą w sposobie nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi, wyrażania emocji, uczenia się oraz innym sposobem zachowania się w codziennych sytuacjach. Każda osoba z autyzmem jest inna i nie można traktować tych ludzi jako gorszych, ponieważ są tacy sami jak wszyscy.