ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

02.04.2024r. to jedyny dzień w roku, w którym obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Jak co roku Przedszkole Miejskie nr 8 w Lublińcu przyłącza się do akcji pozwalającej podnieść świadomość społeczną i wspierać osoby dotknięte zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dzieci w przeciągu całego tygodnia wykonywały wiele zadań, przede wszystkim każda grupa zaangażowała się w stworzenie przepięknych dekoracji, które zawisły na drzewku numer 15 w ALEI AUTYZMU i uświetniły happening zorganizowany 05.04.2024r. w MDK w Lublińcu.

Natomiast grupa „Słoneczka” reprezentowała nasze przedszkole podczas uroczystych obchodów tego święta. Poniższa fotorelacja pokazuje jak ważne jest uświadomienie dorosłym i dzieciom zasad tolerancja wobec odmienności i różnorodności oraz wzajemnego wsparcia.

Kategorie: 2023/2024