ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W dzisiejszym dniu tj. 3 kwietnia 2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji dotyczących Autyzmu, zobaczyły filmy edukacyjne, wykonały niebieskie opaski, które są znakiem solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

Natomiast grupa “Mądre Sowy” uzbrojona w niebieskie balony uczestniczyła w happeningu,  który odbył się w Niebieskiej Alei Autyzmu. Podczas tego spotkania przedszkolakom oraz przedstawicielom lublinieckich placówek wykonano pamiątkowe zdjęcie przy wybranym i udekorowanym drzewku.

Zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i nie tylko do odwiedzania i podziwiania tej magicznej alei. Mamy nadzieję, że przebywanie w tym wspaniałym miejscu natchnie do refleksji i udzielania wsparcia osobom obchodzącym dzisiejsze święto.

Kategorie: 2022/2023