SMERFY Z WIZYTĄ W LUBITECE

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Smerfy wybrały się 06.05.2024 na pieszą wycieczkę do Lubiteki gdzie dowiedziały się na czym polega zawód bibliotekarza i zobaczyły jak funkcjonuje biblioteka od środka, zaglądając w różne zakamarki. Zwiedziły m.in. Czytelnię Czasopism, Wypożyczalnię dla Dorosłych, Pracownię Komputerową, Salę Wielofunkcyjną. Początkiem przygody Smerfów był Oddział dziecięcy na którym obejrzały teatrzyk KAMISHIBAI pt.,, Kotek Psotek” i ,,Trzy świnki” z zaciekawieniem słuchając ciekawych przygód . Następnie musiały rozwiązać zagadki i poszukać ukrytych puzzli. Była to niesamowita przygoda której finałem było znalezienie skrzyni ze ,,słodkim skarbem”🙂. Spacer po bibliotece zakończył się w Oddziale dla Dzieci, gdzie nasi goście zapoznali się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek, czasopism, audiobooków oraz gier planszowych. Dla wielu z dzieci była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece. Na zakończenie Smerfy wręczyły Pani Weronice laurki oraz życzenia z okazji Dnia Biblioterza i Biblioteki 🙂.
Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe i pełne atrakcji zajęcia 😍.

Kategorie: 2023/2024