SMERFY W ŚWIECIE BAJEK I BAŚNI

,,Książka to najlepszy przyjaciel człowieka”

Nawet już maleńkim dzieciom rodzice czytają przed snem książeczki – bajki, baśnie i opowiadania, które uczą, bawią, a często też wzruszają.

Dzieci z grupy ,,Smerfy’’ cały ubiegły tydzień poznawały nowe zagadnienia dotyczące książek, realizując tematykę ,,Baśni i bajki’’. Dowiedziały się jak powstaje papier, jakie są kolejne etapy powstawania książki i wreszcie tego, że książka może był ,, prawdziwym przyjacielem człowieka’’, jeśli się o nią dba, ale przede wszystkim jeśli się ją czyta. Dlatego w środę 29 marca ,,Smerfy’’, ze swoimi paniami, były w Lubitece. Była to fantastyczna okazja, by zapoznać się z biblioteką, pracą bibliotekarza i możliwością wypożyczania książek.

W ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’,  ,,Smerfy’’ miały również okazję codziennie słuchać fragmentu książki pt.: ,,Noc Wielkiej Niedźwiedzicy’’ z serii ,,Opowieści ze Stumilowego Lasu’’ czytanej przez swoja koleżankę z grupy Emilkę K. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a Emilka miała możliwość zaprezentować swoje doskonałe umiejętności czytania.

Korzystając z okazji, zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w kampanii społecznej ,,Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Kampania ta przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia.

Dodatkowo, już wkrótce, w dolnym korytarzu przedszkola pojawi się regał z książkami. Będzie to nasz ,, Ósemkowy kącik wymiany książki’’. Bardzo serdecznie zachęcamy dzieci i rodziców do korzystania z kącika. Pamiętać jedynie należy o ważnej zasadzie:

ZABIERAM KSIĄŻECZKĘ Z PRZEDSZKOLA, ALE W ZAMIAN ZOSTAWIAM SWOJĄ Z DOMU.

Życzymy samych przyjemności podczas czytania wymienionych książek!

Kategorie: 2022/2023