„SMERFY” W OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

W dniu 20.06.2024r. 6latki wybrały się na wycieczkę do Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych w Lublińcu. Celem wycieczki było: zapoznanie dzieci z kolejnymi etapami oczyszczania wody oraz uzmysłowienie im skutków zanieczyszczania wody. Podczas wycieczki przedszkolaki poznały poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Dzieci miały okazję obserwować pracę tych bakterii w specjalnych zbiornikach wodnych. Dzięki tej wycieczce dzieci uzmysłowiły sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie, zrozumiały również, że działalność człowieka może mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Dziękujemy naszym mamom pani Agacie i pani Ewie za pomoc w organizacji wycieczki. Było to niezwykłe przeżycie dla przedszkolaków.