SMERFY W GOSPODARSTWIE INNEGO WYMIARU

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 09.09.2021r. Smerfy z PM8 ciekawe świata i pragnące pogłębiać swoją wiedzę na temat „dawnego rolnictwa” odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne „GIPROL” w Staniszcze Małe. Całodzienny pobyt w gospodarstwie dostarczył dzieciom wspaniałych wrażeń. Nasi milusińscy mieli okazję zobaczyć skąd się bierze mleko, dojąc własnoręcznie krowę a nawet próbując ubić masło. Mieli też możliwość upiec własnoręcznie chlebek, brali udział w wykopkach i pokonywali labirynt w kukurydzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci swoimi rączkami „wyczarowały” lalki z kukurydzy. Po tylu ciekawych zajęciach apetyt dzieci był ogromny, dlatego też podana kiełbaska zniknęła z talerzy w oka mgnieniu. W otoczeniu gospodarstwa było mnóstwo atrakcji dla dzieci zachęcających do aktywności ruchowej: trampoliny, gokardy, zjeżdżalnie i huśtawki. Dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola dzieląc się między sobą wrażeniami z wycieczki. Było cudownie!!!