„Słoneczka” dokarmiają ptaki

Dzieci z grupy „Słoneczka” w minionym tygodniu zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Przedszkolaki dowiedziały się, że zima to trudny dla nich czas ze względu na niską temperaturę i złe warunki pogodowe, dlatego należy im pomagać, ponieważ ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dzieci dowiedziały się czym można je dokarmiać i wspólnie z paniami przygotowały karmę dla ptaków (słonecznik, słonina, żurawina, pszenica, płatki owsiane). Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele z nich mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Słoneczka również wzbogaciły wiedzę na temat ptaków spędzających zimę w Polsce, zapoznały się z taki ptakami jak: dzięcioł, sikorka, gil oraz wróbel. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczna pt. „Ptaki w karmniku”.