„Pszczółki” i „Mądre Sowy” – wycieczka do Sztolni w Zabrzu

Dnia 26.11.2018r. dzieci z grupy „Pszczółki” i „Mądre Sowy” wraz z Paniami wyruszyły na wycieczkę autokarową do Sztolni „Królowa Luiza” w Zabrzu. Podczas zwiedzania dzieci poznały autentyczne środowisko pracy górnika i tajniki jego zawodu. W trakcie wycieczki dzieci spotkały się z prawdziwym Skarbnikiem i uczestniczyły w planszowej makrogrze „Czarne korytarze”, w której miały za zadanie dotrzeć do mety odpowiadając na pytania związane z tematyką wycieczki. Przedszkolaki jechały również pociągiem górniczym zwanym Karlikiem. Dzieci podczas wycieczki spotkały się z prawdziwym górnikiem w galowym stroju, od którego dostały podziemną pamiątkę. Wyjazd ten był doskonałym sposobem, aby budować w najmłodszych poczucie szacunku wobec ciężkiej pracy.