OSTATNIA WYCIECZKA „SMERFÓW”

W poniedziałek, 26 czerwca br., dzieci z grupy "Smerfy" były na ostatniej już wycieczce do Schroniska Młodzieżowego w Pawełkach, na warsztatach wypieku chleba. W Pawełkach dzieci wysłuchaly bardzo ciekawych opowieści p. Róży, w gwarze śląskiej, o ciężkiej pracy rolnika i szacunku dla chleba. Dzieci obserwowały kolejne etapy tworzenia i  wypieku chleba starą metodą, ale także mogły same uformować własne bułeczki,które potem, po upieczeniu, mogły zabrać do domu. Smerfy oglądały zabytkowy piec chlebowy, w którym piekły się chleby oraz wystawę zabytkowego pszczelarstwa i rybołówstwa.

Smerfy obserwowały również rodzinę bocianów, które mają gniazdo w pobliżu schroniska.
Wycieczka bardzo się udała, pogoda dopisała, a ,”Smerfy” ostatni już raz, na wycieczce, mogły poszerzać swoją wiedzę i aktywnie spędzać czas.

Kategorie: 2022/2023