MOVE WEEK POLAND -PODSUMOWANIE :)

Od 27 maja do 7 czerwca nasza placówka aktywnie uczestniczyła w trzynastej edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu (MOVE Week Poland), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.  Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!

Naszą przygodę z ruchem rozpoczęliśmy już 25 maja 2024r, kiedy to odbyło się bardzo ważne wydarzenie dla przedszkolaków ze wszystkich Lublinieckich przedszkoli lubiących sport. Na Stadionie Miejskim odbył się turniej piłkarski „Od przedszkola strzelam gola”. Turniej zorganizowany już po raz 15 przez nasze Przedszkole Miejskie nr 8 oraz LKS Sparta Lubliniec. Na uroczystości byli obecni włodarze naszego miasta oraz goście, którzy kibicowali i dopingowali dzieciom. Przedszkolaki podczas zabawy mogli wykazać się umiejętnościami sportowymi. Mieliśmy oczywiście doping ze strony rodziców. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, medale oraz piłkę do dalszego szlifowania umiejętności piłkarskich.

W trakcie wyzwania przedszkolaki codziennie angażowały się w różnorodne aktywności sportowe, jak i taneczne: zabawy z chustą animacyjną, szarfami, woreczkami gimnastycznymi, zabawy z piłką, ćwiczenia gimnastyczne oraz swobodne zabawy ruchowe na trawie. Dzieci z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły w edukacyjno-ruchowych zajęciach zorganizowanych przez Akademię Krokieta i Lamy.

28 maja dzieci z grupy „Smerfy” wraz ze swoimi Mamami wzięły udział w ćwiczeniach metodą W. Sherborne. Zajęcia były podsumowaniem cyklu zajęć innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele, zdrowy duch” realizowanej w niniejszej grupie. Wspólne zajęcia fizyczne były wspaniałą okazją do świętowania „Dnia Mamy”.

Na zakończenie wydarzenia Moveweek każde dziecko otrzymało medal. Sami zobaczcie, jak dobrze się bawiliśmy!

#FindYourMOVE #NowWeMove #MOVEWeek #BeActive #MOVEWeekPoland #MOVEWeekPoland2024 @fundusz.pfron@NowWeMove

Kategorie: 2023/2024