„Z Kicią Kocią – Maluchy zmieniają się w zuchy”

W ramach projektu „Z Kicią Kocią – Maluchy zmieniają się w zuchy” w grupie Krasnoludki odbyły się zajęcia związane z tematyką owoców. Celem projektu było rozwijanie u dzieci świadomości zdrowego odżywiania, poznanie różnych owoców, a także kształtowanie umiejętności pracy w grupie i samodzielności. Po wysłuchaniu bajeczki pt. „Witaminowe przyjęcie” dzieci przystąpiły do wspólnego przygotowania sałatki owocowej. Każde dziecko miało swoje stanowisko z deską do krojenia i plastikowym nożykiem. Wspólnie z nauczycielami, dzieci kroiły różne owoce, które wcześniej odgadły – jabłka, banany, ananas i melon. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była degustacja wspólnie przygotowanej sałatki. Każde dziecko otrzymało swoją porcję i mogło cieszyć się smakiem świeżych owoców. Kicia Kocia „towarzyszyła” im w posiłku, przypominając, że owoce to zdrowa przekąska, którą można jeść każdego dnia.

Kategorie: 2024/2025