„EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE”

Dzieci 5/6 letnie z grupy „Mądre sowy” wzięły udział w pierwszych kilku etapach projektu „Ekokulturalne przedszkole”. Podczas realizacji podjęły różne wyzwania, mające na celu poszerzenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego. Zadbały o to by w ich sali pojawiły się rośliny oczyszczające powietrze, stworzyły ptasi bar dla sikorek i innych ptaków zimujących. Wykonały pożeracza zakrętek, który przybliży pojęcie recyklingu i pomoże dbać o środowisko. Dowiedziały się też dlaczego warto oszczędzać papier i jak można wykorzystać makulaturę i niepotrzebne resztki papieru do ciekawych prac plastycznych. Dla dzieci wszystkie zadania były świetną zabawą i czekają na kolejne.