DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

W  Przedszkolu Miejskim nr 8 w Lublińcu po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto to nazywane jest również „Dniem Kolorowej Skarpetki”, które wpisało się w kalendarz działań placówki.  Celem obchodów tego dnia jest podniesienie świadomości dotyczącej życia i potrzeb osób  borykających się z Zespołem Downa, jest symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim się zmagają.

Dlatego chcąc okazać solidarność osobom cierpiącym z powodu tej odmienności, Ósemeczka przyłączyła się do obchodów tego święta. Podczas zajęć  dzieci obejrzały bajeczkę o skarpetce  Fredzi, podczas której przypomniano znaczenie słów: „ odmienność”, „ tolerancja” i  „przyjaciel”.  Dzieci tego dnia zaprojektowały własne skarpetki nie do pary, rozwiązywały łamigłówki, wykonały zakładki do książek przypominające im  o tym szczególnym święcie. Dzień upłynął przy wspólnych grach i zabawach, a znaczenie pięknego i wyjątkowego hasła: „ WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI ALE TAK SAMO WAŻNI”, uświadomiło nam wartość ludzkiego życia niezależnie od dzielących nas różnic.

Kategorie: 2023/2024