DZIEŃ DYNI W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 28 października  w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. We wszystkich grupach wiekowych dzieci odkrywały i poznawały na różne sposoby walory dyni. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, że z dyni można przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Zachęcił też dzieci do spróbowania potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane. „Dzień Dyni” stał się również pretekstem do dalszego doskonalenia umiejętności matematycznych. Dzieci klasyfikowały dynie wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowały od największej dyni do najmniejszej oraz je przeliczały. Przedszkolaki z zapałem zabrały się również do odkrywania „dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i próbowały już wysuszonych pestek dyni. Na naszym korytarzu zorganizowaliśmy również wystawę prac wykonanych przez dzieci.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie strojów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poszczególnych grup zamieszonych poniżej.

Kategorie: 2020/2021