DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Międzynarodowy Dzień Ziemi odznacza się różnorodnymi akcjami, które są prowadzone corocznie wiosną, ich celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Międzynarodowego Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety . Na obchody te składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

W Przedszkolu Miejskim nr 8 w Lublińcu obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi zbiegły się z akcją „Dzieci uczą rodziców”, jest to akcja korzystająca z metod uczenia przyjaznych mózgowi, gdyż angażuje różne zmysły- wzrok, słuch i motorykę. Dzięki tej akcji dzieci mają możliwość przekazywania opanowanych wcześniej wiadomości swoim bliskim. Podczas dzisiejszego święta, przedszkolaki miały możliwość obejrzenia ciekawej animacji dotyczącej możliwości dbania o naszą planetę, wykonały przepiękne prace plastyczne oraz zachwycały nauczycieli ogromną wiedzą proekologiczną, która daje nam nadzieję na lepszą przyszłość.