BEZPIECZNE FERIE-SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w czasie trwających ferii zimowych, 2 lutego odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji dla przedszkolaków.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj…”, „Nie ufaj…”, „Nie wpuszczaj do domu…”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Przedszkolaki mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną.
Policjanci zakończyli spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
Dziękujemy za miłe spotkanie. 🙂

Kategorie: 2023/2024