19 marca – Dzień Wędkarza

Drodzy rodzice!!!

My pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 8 bardzo tęsknimy za naszymi przedszkolakami.

W tak trudnym dla wszystkich czasie pragniemy zachęcić was do zaglądania na naszą stronę internetową, aby korzystając z naszych propozycji, wspólnie z  milusińskimi kreatywnie spędzić czas w domu.

#zostanwdomu#

„Wciąż dorośli powtarzają

Ze rybki głosu nie mają

Ale Nemo nasz istnieje

I się z tego tylko śmieje”

Autor: Marlena Templer

Do wierszyka dołączamy szablon „rybki” i ozdabiamy wg. własnej inwencji oraz możliwości: kolorujemy, malujemy farbami, oklejamy papierem kolorowym, plasteliną lub innymi przyborami, które mamy do dyspozycji w domu. taka piękna rybka ozdobi dziś Państwa lodówkę.

Do dzieła!

Zabawa przy wierszyku „Rybka” dla młodszych przedszkolaków:

Dzieci składają dłonie, udając rybę i powtarzają za rodzicem tekst:

„Jedna głodna rybka mała

po stawie wciąż pływała

aż robaczka w nim ujrzała

i zrobiła mniam.”

Na słowa „i zrobiła mniam” dzieci otwierają dłonie jak ryba pyszczek i chwytają „jedzenie”.

„Łowisko” to propozycja fantastycznej zabawy manualnej i gry dla dzieci.

Zabawa dla dzieci łowienie rybek to świetna propozycja dla wszystkich przedszkolaków. Do zabawy potrzebujemy makaron i klamerki do bielizny. Wprowadzamy dzieci do zabawy tłumacząc, że klamerki to nasze wędki, a makaroniki to rybki. Jeśli mamy więcej czasu na przygotowanie zabawy, możemy wspólnie z dziećmi pomalować makaroniki niczym kolorowa ławica morskich rybek. Następnie pokazujemy jak chwycić wędkę (chwyt prawidłowy do trzymania kredki) czyli w sprytny sposób w czasie zabawy uczymy prawidłowego chwytu do nauki pisania. wygrywa ten komu uda się złowić więcej rybek.

Jeszcze coś dla starszaków- ćwiczenia grafomotoryczne.(www.mojedziecikreatywnie.pl)

Na dobranoc przeczytajmy dziś dzieciom bajkę

„O rybaku i złotej rybce”.

Miłej zabawy!

rybka-grafomotoryka