„Mądre sowy” robią sok

Dzieci z grupy „Mądre Sowy” doskonale już wiedzą, że aby być zdrowym, należy prawidłowo się odżywiać. Warzywa i owoce są najlepszym źródłem składników odżywczych, a przede wszystkim witamin, dlatego w środę 9 października wspólnie ze swoimi paniami zrobiły sok owocowo – warzywny.
Najpierw dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soków – wyciskarką wolnoobrotową i utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Następnie z entuzjazmem przystąpiły do wykonywania soku – kawałki jabłek, gruszek i marchewki wrzucały do urządzenia i sok był gotowy.
Degustacja soku odbyła się podczas drugiego śniadania. Sok był bardzo smaczny i na pewno bardzo zdrowy.
Własnoręcznie zrobionym sokiem „Mądre Sowy” poczęstowały oczywiście Panią Dyrektor.

Kategorie: 2024/2025