MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSOB NIESŁYSZĄCYCH I JĘZYKA MIGOWEGO

W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki wspólnie świętowały Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących i języka migowego. Pani Karina przeprowadziła dla wszystkich naszych grup zajęcia rozwijające u nich empatię, zrozumienie potrzeb człowieka głuchego, kształtujące otwartość i tolerancję. Naszym zadaniem jest nie tylko uczyć akceptacji, ale także wskazać alternatywny sposób komunikacji, przełamywać bariery językowe, poszerzać pogląd dziecka na świat i sposób porozumiewania się. Dzieci dowiedziały się, że symbolem osób głuchych jest motyl, najczęściej koloru niebieskiego, lub ew. w odcieniach turkusu, gdyż motyle są głuche. Skrzydła motyla natomiast symbolizują barwność i piękno, a trzepot skrzydeł odzwierciedla jego dynamikę i szybkość. Jest to ogólnie przyjęty, międzynarodowy znak Głuchych. Na zakończenie każda grupa otrzymałam pamiątkowe motyle do samodzielnego pokolorowania.

Kategorie: 2024/2025