Wyprawka 3-latka

OTO LISTA RZECZY, KTÓRE NA PEWNO PRZYDADZĄ SIĘ

POCZĄTKUJĄCEMU PRZEDSZKOLAKOWI:

1. Kapcie – muszą być wygodne, z dobrą antypoślizgową podeszwą, łatwe do zakładania (rzepy, klamerka).

2. Dres – to najwygodniejsze ubranie do zabawy i harców w przedszkolu. Łatwo go dziecku samodzielnie zdjąć i założyć.

3. Strój dla dziewczynki – jeżeli  córeczka za nic w świecie nie będzie chciała założyć wygodnej bluzy i spodni od dresu, proponuję bardziej „elegancką” wersję: bawełnianą bluzeczkę i leginsy, ewentualnie spódniczkę na gumce.

4. Akcesoria do włosów – jeśli dziewczynka ma długie włosy, niezbędne będą  gumki i spinki do włosów. Włosy  powinny być upięte, by nie przeszkadzały w zabawie i jedzeniu.

5. Piżama –  niezbędna jeśli maluszek będzie zostawał na leżakowanie. Piżamka powinna być lekka i łatwa do założenia.

6. Poduszka – jasiek – niezbędna podczas leżakowania, w poszewce, która będzie łatwo rozpoznawalna przez dziecko.

7. Worek lub plecak  – nie powinien być zbyt duży, za to ma być kolorowy i wesoły. Dzięki niemu przedszkolak poczuje się naprawdę ważny i nie pomyli go z workiem/plecakiem kolegi.

8. Dodatkowa zmiana ubranek – dobrze jest zostawić w przedszkolu kilka zmian ubranek w worku/plecaku. Maluch co prawda umie korzystać z toalety, ale może zdarzyć się wpadka.

PROSIMY O OZNACZENIE UBRAŃ MALUSZKA, BY ZWYCZAJNIE SIĘ NIE POMYLIŁY.

ZALECAMY, TAKŻE PODPISANIE KAPCI NA PODESZWIE, CO JEST DUŻYM UŁATWIENIEM, GDY OKAZUJE SIĘ, ŻE DZIECI MAJĄ PODOBNE OBUWIE NA ZMIANĘ.

PRZY PRZYGOTOWANIU WYPRAWKI WARTO ZAANGAŻOWAĆ PRZEDSZKOLAKA, DZIĘKI CZEMU ŁATWIEJSZA BĘDZIE IDENTYFIKACJA POSZCZEGÓLNYCH ELEMENTÓW ODZIEŻY.

Kategorie: 2019/2020