wycieczka grupy „Pszczółki” oraz „Mądre Sowy”

Dnia 26.09.2018r. grupa „Pszczółki” oraz „Mądre Sowy” wraz z paniami wybrały się na wycieczkę autokarową do Zagrody Edukacyjnej „Stefanówka” w Nowej Szarlejce koło Wręczycy Wielkiej. Wycieczka rozpoczęła się krótką prezentacją dotyczącą zwierząt hodowlanych w gospodarstwie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych z zakresu florystyki. Przedszkolaki wspólnie z paniami wykonały piękne wianki przy użyciu darów jesieni (wrzosy, tuja, dynia). Po krótkim poczęstunku dzieci wybrały się na zwiedzanie gospodarstwa. Miały okazję zobaczyć: barany, kozy, kury, krowę no i oczywiście długo wyczekiwane konie. Po zapoznaniu się ze zwyczajami i pielęgnacją koni, dzieci mogły przejechać się na kucu szetlańskim o imieniu „Ksawier”. Wszyscy pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy szczęśliwie do przedszkola. Czekamy na kolejną wycieczkę.