Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego 6.10.2016

Jesień to pora roku sprzyjająca spacerom i wycieczkom, dlatego dzieci z grup „Pracowite Pszczółki” i „Mądre Sowy” wyjechały autokarem do Gospodarstwa Agroturystycznego w Staniszczach Małych. Tam czekały na nas różnorodne atrakcje i ciekawe zajęcia. W drewnianym domku jak z bajki poznaliśmy etapy powstawania ekologicznych ciastek i sami je przygotowaliśmy do pieczenia. Szukaliśmy ścieżki w labiryncie z kukurydzy, a potem tworzyliśmy kukiełki z kolb kukurydzy. Pomysłów było co nie miara, powstawały zajączki, baletnice czy myszki. Każdy miał okazję spróbować dojenia krowy i będzie pamiętał, że czarna krowa daje białe mleko. Pieczona kiełbaska wszystkim bardzo smakowała, a do domu zabraliśmy upieczone ziemniaczki. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.