Warsztaty logopedyczne

We wtorek 23.11.2017r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty logopedyczne pt. „Terapia logopedyczna w teorii i praktyce”. Rodzice  zostali zapoznani z programem profilaktyki logopedycznej, który jest realizowany od września 2017r. w przedszkolu. Plan warsztatów obejmował część teoretyczną na której rodzice zapoznali się z: etapami rozwoju mowy dziecka, przyczynami wad wymowy, charakterystyką najczęstszych wad wymowy oraz zasadami pracy (terapii), logopeda → dziecko, a rodzic → dziecko.

Druga część warsztatów obejmowała praktyczne zastosowanie ćwiczeń artykulacyjnych i oddechowych, dzięki którym terapia będzie efektowana, a jednocześnie bardziej efektywna.

Rodzice swoim zaangażowaniem wykazali duże zainteresowanie proponowanymi ćwiczeniami, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na przebieg terapii.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę !