Pomysł na ciekawe zabawy podczas długiego weekendu w domu …

q1W sytuacji kiedy dzieci nie chodzą do przedszkola i szkoły i  to Wy  Rodzice jesteście z nimi całymi dniami. Pomysłowe zabawy mogą ułatwić i uprzyjemnić ten czas  jaki  z nimi spędzacie.  Bez wielkich kosztów możemy robić proste, ciekawe i  rozwijające rzeczy.  Propozycja „rysunków z rączki”  właściwie skierowana jest do wszystkich. Wszyscy mamy  bowiem ręce dłonie, palce. Wystarczą jeszcze kartka,  mazak i kredki…. Na filmikach pokazanych jest wiele przykładów inspirujących do tworzenia prostych rysunków. Jestem jednak pewna, że dzieci wymyślą swoje własne…  Dziecko ma bowiem wrodzoną potrzebę poznawania i odkrywania świata.  Ma cudowną moc kreatywności.  Jest spontaniczne,  wszystkiego ciekawe i  pomysłowe.  Twórcze myślenie jest  próbą  nowego spojrzenia na sytuację.  Osoby twórcze są otwarte, niezależne i wytrwałe. Potrafią  nie tylko generować nowe i wartościowe pomysły, ale także wdrażać je w życie. Psychologia zbadała, że „twórczości”  można   się uczyć.  Zapraszamy  do paluszkowych rysunków i  tworzenia nowych skojarzeń ….

q2

opracowała:  psycholog Liliana Białas