Planetarium Śląskie – wycieczka 06.03.2018r.

W dniu dzisiejszym odbyła się wycieczka dzieci z grupy „Niedźwiadki” i „Słoneczka” pod kierownictwem Pani Jolanty Skwarskiej do Śląskiego Planetarium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie na seans pt. „Przy ulicy Astronomów”. Krótki opis seansu – przy ulicy Astronomów mieszkają badacze nocnego nieba, którzy chętnie podzielą z się z dziećmi swoją wiedzą i odpowiedzą na pytania: Czym są gwiazdozbiory? Jak z bliska wyglądają planety? Gdzie szukać Gwiazdy Polarnej? Wybrane wiersze Wandy Chotomskiej prezentowane są w formie piosenek specjalnie skomponowanych na potrzeby tego pokazu. To doskonała okazja na pierwszą wizytę dziecka w Planetarium. Mamy nadzieję, że przedszkolaki są zadowolone z wycieczki i chętnie jeszcze kiedyś odwiedzą to magiczne miejsce.