„Piżama Party – Dzień Dziecka” 01.06.2017

„Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, ponieważ swoje święto obchodziły wszystkie dzieci. Mieliśmy możliwość gościć u nas rodziców ze swoimi pociechami, które od września będą już przedszkolakami. Z tej właśnie okazji, było w naszym przedszkolu wiele niespodzianek. Na początku należy wspomnieć, że całe przedszkole wraz z paniami miało na sobie niecodzienne ubrania, a mianowicie byliśmy ubrani w piżamy. W pierwszej kolejności odbył się pokaz mody, podczas którego każda grupa mogła się zaprezentować.  Następnie odbyła się gimnastyka z poduszeczkami. Kolejną atrakcją były konkurencje, a mianowicie: grupowe układnie wieży z poduszek, rzut do celu, „wędrująca” poduszka. Pomiędzy konkurencjami dzieci tańczyły do różnych utworów muzycznych. Miała miejsce także długo wyczekiwana „bitwa” na poduszki. Dzieci miały również możliwość odpocząć na swoich poduszeczkach, zjeść „magiczne” ciasteczko, posłuchać kołysanek i bajeczek. Ogromną niespodzianką był pyszny tort. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę zakładki do książek. Na deser dzieci zjadły także lody, a dzięki pięknej pogodzie pozostałą część dnia spędziliśmy na placu przedszkolnym. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci były zadowolone z dzisiejszego dnia i pozostanie on na długo w ich pamięci.