Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”

W naszym przedszkolu odbył się szereg działań o charakterze patriotycznym, podsumowaniem których był zorganizowany w dniu 21 listopada międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Polska – Moja Ojczyzna”. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowali Emilia Szyda oraz Adrian Beldzik.  Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy plastycznej przy użyciu kredek. Przedszkolaki w skupieniu tworzyły swoje dzieła. Po ich zakończeniu okazało się, że każda praca jest wyjątkowa. Na rysunkach pojawiły się symbole narodowe, przepiękne krajobrazy oraz charakterystyczne miejsca i postacie związane z naszą ojczyzną. Przybyłe nauczycielki -jako jury- jednogłośnie stwierdziły, że każda praca zdobywa równorzędne pierwsze miejsce. Wszystkie dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a słodka niespodzianka i wspólna zabawa były okazją do integracji uczestników.

Pochmurny listopadowy poranek zamienił się w przepiękna kolorową książkę o Polsce stworzoną przez wspaniałych artystów, którym życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Monkos, Urszula Czech