Dzieci z grupy „Pszczółki” i „Mądre Sowy” wybrały się apteki

Dnia 20 listopada grupa Pszczółki wraz z Panią Jolą i Panią Justyną wybrały się do Apteki w Galerii Jedenastka w celu bliższego poznania zawodu farmaceuty. Mądre Sowy odwiedziły aptekę 22 listopada. Podczas wizyty dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Pani farmaceutka pokazała przedszkolakom różne: maści, krople, syropy. Jednocześnie przypomniała, że nigdy nie wolno samemu bez osoby dorosłej zażywać lekarstw, nawet jeśli ładnie wyglądają. Dzieci dowiedziały się również, że praca farmaceuty nie polega tylko na sprzedawaniu lekarstw, ale także na wykonywaniu ich według specjalnej receptury. Po skończonej wizycie w aptece dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek w pobliskiej kawiarni.

Kategorie: 2018/2019