#zostańwdomu

Witamy w poniedziałek

Zabawy twórcze z gazetami!!!

Już na pewno niektórzy z Was stęsknili się za zabawkami w przedszkolu, ale niestety w dalszym ciągu nie możemy się tam jeszcze spotkać. Dlatego dziś chciałabym wam pokazać wiele możliwości wykorzystania nietypowych pomocy do zabaw jakimi są gazety.

Na pewno macie je w swoich domach!!!

Do czego służy gazeta?

Tak do czytania i poszerzania wiedzy na dany temat, ale dziś nie będziemy ich czytać. Dziś zaczniemy od zabaw ruchowych z gazetami.

Przygotujcie kilka stron z gazet, dobry humor

no i zaczynamy!!!

• „Czapeczka” – maszerujecie z gazetą na głowie, tak aby nie upadła.

• „Wokół gazety” – maszerujecie wokół gazety, na przerwę (klaśnięcie rodzica) zatrzymujecie się i kucacie na gazecie.

• ‘Kałuże”- przeskakujecie nad gazetą (obunóż, jednonóż).

• „Karuzela” siadacie na gazecie i kręcicie się wokół własnej osi.

• „Myjemy podłogę” gazeta leży przed wami, klękacie przed nią a dłonie opieracie na gazecie – przesuwacie gazetę (do przodu, do tyłu, w prawo w lewo) i wracacie   do pozycji wyjściowej.

•  „Łódka” – siadacie na gazecie i wykonujecie ruchy rękoma tak jak przy wiosłowaniu

• Zgniatacie gazetę w kulkę.

• Podrzucacie i chwytacie kulki.

• Przekładacie papierową kulkę z dłoni do dłoni, pod kolanem, między dwoma kolanami itp.

• Popychacie papierową kulkę czołem w marszu na czworakach.

• Wkładacie kulkę między kolana i idziecie do przodu tzw. „kaczym chodem”

A teraz zadanie, które uczy cierpliwości 🙂

Na pewno doskonale sobie z nim poradzicie!!!

Będziecie potrzebowali  butelkę 1,5l  i dużo gazetowych kulek.

Gdy już przygotujecie wystarczającą ilość kulek, spróbujcie napełnić nimi wasze butelki.  Pamiętajcie jednak że wasze kuleczki nie mogą być zbyt duże bo nie zmieszczą się do dziurki w butelce.

Powodzenia!!!

WhatsApp Image 2020-05-12 at 11.47.59(1) WhatsApp Image 2020-05-12 at 11.47.59

Po skończeniu zadania zobaczcie jak przy muzyce bawiły się dzieci w jednym z przedszkoli. Może też spróbujecie?

Bawimy się dalej? Jeśli tak to  przygotujcie kilka kartek, gazety i nożyczki.

Spróbujcie stworzyć piękne obrazki tylko z gazet. Pamiętajcie o bezpieczeństwie w czasie pracy nożyczkami.

Poniżej podaję kilka propozycji, (zdjęcia obrazków) ale wasza wyobraźnia jest wielka więc na pewno doskonale poradzicie sobie z tym zadaniem.

WhatsApp Image 2020-05-12 at 11.48.01(2) WhatsApp Image 2020-05-12 at 11.48.00

WhatsApp Image 2020-05-12 at 11.48.01

WhatsApp Image 2020-05-12 at 11.48.01(1)

WhatsApp Image 2020-05-12 at 11.48.00(1)

Oczywiście chętnie zobaczymy wasze prace, które jak zawsze możecie przesłać na adres mailowy przedszkola.

Pamiętajcie!

Zobaczcie jakie aktywności czekają na was w zakładce Grupy

Do usłyszenia jutro!!!

Kategorie: 2019/2020