Pszczółki odkrywają piekarskie sekrety

3 grudnia grupa „Pszczółki” wybrała się na wyjątkowe warsztaty do Piekarni Łubowski.

Podczas zajęć dzieci miały okazję z bliska zobaczyć, jak wygląda praca piekarza i cukiernika. Pracownicy piekarni opowiedzieli o potrzebnych składnikach, pokazali profesjonalne urządzenia oraz przybliżyli kolejne etapy powstawania pieczywa i słodkich wypieków.

Na początku warsztatów każde dziecko zostało ubrane w strój małego piekarza – koszulkę i czapkę – co pozwoliło im poczuć się jak prawdziwi pracownicy piekarni. Następnie przedszkolaki samodzielnie formowały swoje bułeczki i drożdżówki, ucząc się przy tym właściwości ciasta.

Po upieczeniu dzieci z dumą odebrały swoje pachnące wypieki, a na zakończenie warsztatów czekała na nie słodka niespodzianka – każde dziecko zostało poczęstowane pysznym pączkiem.

Serdecznie dziękujemy Piekarni Łubowski za ciepłe przyjęcie, zaangażowanie, poczęstunek oraz wspaniałą organizację warsztatów. Dzięki takim wyjściom dzieci mogą w praktyce poznawać różne zawody i zdobywać nowe doświadczenia.