ZAJĘCIA W SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” W KOMENDZIE P0WIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W LUBLIŃCU

10 maja 2022r grupa „Smerfy” z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Lublińcu miała wyjątkową okazję uczestniczyć w zajęciach odbywających się w SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” należącej do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Dzieci wzięły udział w niezapomnianych zajęciach, dzięki którym poznały szereg zagrożeń, które mogą napotkać w swoim otoczeniu. Dzieciom zostały przedstawione z bliska sytuacje zagrożenia powstałe np. poprzez pozostawiony niedopałek papierosowy, ładowanie baterii telefonu w niewłaściwym miejscu, jak też zapoznano uczestników z regułami zachowania się podczas pożaru.

Smerfy mogły wykazać się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, poznały wiele ciekawostek, możliwości i tajników gaszenia pożaru w sytuacji domowej.

W czasie zajęć dzieci miały możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym a przy tym wspaniale się bawiły. Wizyta w SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” była niezwykle ciekawym doświadczeniem, za co serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.