Wizyta Smerfów w LUBITECE- Miejsko Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. „ Dojrzewanie z książką” to program p. Jolanty Skwarskiej, który Smerfy rozpoczęły realizować od września. Jednym z punktów realizacji tego programu jest zapoznanie się z pracą bibliotekarza oraz działalnością biblioteki.   Dlatego  w poniedziałek 13 września  wybraliśmy się na wycieczkę do biblioteki  Na miejscu  przywitała nas przemiła  pani Asia bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom, czasopismom oraz e-bookom znajdującym się na półkach. Bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Największym zainteresowaniem jednak cieszył się dział dziecięcy. Bardzo spodobały się dzieciom kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek i zaproszenie do aktywnego odwiedzania biblioteki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i pozytywnych wrażeń. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece . W drodze powrotnej odwiedziliśmy bulwar przy ulicy Sportowej, gdzie się świetnie bawiliśmy i korzystaliśmy z pięknej pogody w pięknym otoczeniu.  Dzieci były zachwycone Labiryntem i Bazą.