ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ 🐝 -SMERFY Z WIZYTĄ W LUBITECE 🙂

Opublikowane przez przedszkole8 w dniu

Z tej okazji 21.05 dzieci z grupy Smerfy aktywnie włączyły się w działania, których celem było budzenie świadomości na temat pożyteczności pszczół oraz pomoc w ich przetrwaniu. Uczestnicząc w warsztatach w Lubitece. Na powitanie dzieci czekały dwie Pszczółki Pani Mariola i Pani Kasia, które przeniosły Smerfy w interesujący świat pszczół. Dzieci oglądały film edukacyjny po czym rozwiązywały zagadki, nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych podczas których zamieniły się w pszczółki, które zbierały nektar z kwiatków. Poznały ciekawostki z życia pszczół, dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świat przyrody, poznały etapy powstawania miodu i cykl życia pszczoły, mogły również zaobserwować życie toczące się na łące. Na zakończenie naszej wizyty Smerfy uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykonując Pszczółkę, którą zabrały do domu.

Serdecznie dziękujemy Paniom za bardzo ciekawe zajęcia 🙂.

Kategorie: 2023/2024