OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY GRAMY ZMYSŁAMI

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”w Słoneczkach część 1

W roku szkolnym 2021/2022 w Słoneczkach realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”. Głównym celem Projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Projekt trwa cały rok. W każdym miesiącu rozwijany jest inny zmysł, poprzez różne zabawy dydaktyczne. Słoneczka musiały zmierzyć się ze ścieżką sensoryczną, która dała im mnóstwo radości. W następnym zadaniu wyostrzyliśmy słuch. Przedszkolaki bawiły się w głuchy telefon, a następnie wykonały
i wykorzystały memory słuchowe z opakowań po Kinder Niespodziankach i różnych ziaren. W kolejnym module dzieci tworzyły masę sensoryczno-plastyczną z mąki, kleju i płynu do naczyń. Słoneczka szybko się zorientowały, że szczęśliwe dziecko to brudne dziecko! Ostatnim zadaniem, które zrealizowały był smak. Celem dzieci było rozróżnienie poszczególnych smaków: słodkiego, kwaśnego, słonego i gorzkiego. Nie wszystkie smaki przypadły przedszkolakom do gustu. Jednakże, gdy jedliśmy cytrynę, śmiechu było co niemiara!