„EKOLOGIA FAJNA SPRAWA”

Dzieci z grupy „Pszczółki” poznały zagadnienia związane z niezwykle ważną tematyką – ekologią.

Dzieci dowiedziały się, że wszyscy ludzie są odpowiedzialni za ochronę przyrody. Wiedzą już jakie niebezpieczeństwa zagrażają środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka – pożary lasów, zatrucia wody i powietrza, czyli SMOG, topnienie lodowców. „Pszczółki” wiedzą, że trzeba koniecznie segregować śmieci i umieszczać je w pojemnikach odpowiedniego koloru. Wiedzą, że trzeba oszczędzać wodę i gasić niepotrzebne światło. Trzeba szanować papier, gdyż wytwarzany jest z drzew.

„Pszczółki” to prawdziwi ekolodzy i wiedzą co to RECYKLING, same zrobiły papier „czerpany” z makulatury, czyli z brudnych, zarysowanych już kartek papieru. Dzieci świetnie się bawiły, a przy okazji powstał nowy papier, który można powtórnie wykorzystać.

I etap – moczenie zużytego już papieru – makulatury

II etap – rozdrabnianie namoczonego papieru

III etap – formowanie masy papierowej na deseczkach

IV etap – dociskanie drugą deseczką i osuszanie papieru „czerpanego”