Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Do akcji przystąpiło także nasze przedszkole, w którym tego dnia zagościł niebieski – kolor UNICEF. Dzieci przypomniały sobie jakie prawa im przysługują i dowiedziały się, jaką nazwę nosi dokument, w którym są one zawarte. Przedszkolaki pokolorowały obrazki przedstawiające wybrane prawa dziecka, a do domu zabrały niebieskie balony.