Dzisiaj Światowy Dzień Świadomości Autyzmu!

02.04.2021r. to jedyny dzień w roku, w którym obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Corocznie nasze przedszkole przyłącza się do akcji pozwalającej podnieść świadomość społeczną i wspierać osoby dotknięte zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ADS).
24.03.2021r. grupa „Pszczółek” postanowiła wesprzeć osoby ze spektrum autyzmu. W dowodzie solidarności nagrały krótki filmik z pozytywnym przekazem kierowanym do autystów całego świata. Podczas zajęć ubrane na niebiesko „Pszczółki” wysłuchały bajki terapeutycznej wyjaśniającej w zrozumiały dla dziecka sposób, co to autyzm, jak należy zachować się gdy spotkamy dziecko o takiej przypadłości oraz to, że jest ono równie ważne i wartościowe. Wykonały również pracę plastyczną przedstawiającą symboliczną żarówkę, zapalającą się niebieskim światłem przy pomocy Ich małych rączek.

Hasło przewodnie „Pszczółek” to: „RAZEM DLA AUTYZMU- JESTEŚMY Z WAMI!!!”

Kategorie: 2020/2021